30. ročník Beskyd tour, nástup nové generace?

30let, český cyklomaratonský rekord v pořadatelské výdrži, 540 závodníků, od roku 2003 nepřekonané číslo, 35 stupňů na asfaltu cílového dojezdu. To jsou rámující data sobotního jubilejního ročníku.

Jak se vyvíjel? Zdánlivě tradičně, ale už u prezentace bylo znát, že závodníků je letos poněkud více, fronta se nebezpečně táhla a start se blížil… Na startu jsme jako čestného hosta přivítali prvního vítěze Beskyd tour z roku 1994, Petra Konečného, v současnosti, kromě jiného, pořadatele MTB Oderské mlýnice, který celý balík vypustil na trasu. Pro opravu závodního kamionu před letošní dakarskou výzvou jsme museli oželet tradiční doprovod na prvních kilometrech.

Pak už se odehrávalo vše dle zavedeného pořádku. Nahoru, dolů, nahoru dolů. Po prvním slovenském kolečku se na Kelčovské stojce objevila mohutná skupina, která se pak ani cestou kolem přehrady a stoupáním na Smrček nechtěla příliš drolit. Pod Pustevny tak najelo na čele asi 25 borců a vypadalo to na prémiový hromadný spurt. Ujeté kilometry a náročnost stoupání ale rozhodly jinak. Vítězem prémie se stal Robert Hula. Peloton pak pokračoval na tradiční Soláň, který se letos na jeden rok uzavírá kvůli generální opravě silnice, takže za dva roky pojedeme po novém povrchu. Po jeho přejezdu už byla čelní skupina šestičlenná a tvrdit muziku v ní začali vítěz Beskydu 2016 Petr Swaczyna a ještě ani ne dvacetiletí Vilém Vostál a František Herman doplnění dalším mladíkem, Jakubem Havrlantem. V tahavém posledním stoupání na Bumbálku se vytvořila trojice prvně jmenovaných, ze které odpadl Vilém Vostál a vypadalo to chvíli na dèja vu roku 2016, když začal tempo určovat Petr Swaczyna. Herman reaguje a dokonce se před vrcholem na dvojici dotahuje po chvilkovém výpadku i Vostál. Takto dojeli až na cílový spurt, kde Swaczynu přespurtoval nejmladší ze skupiny, František Herman. Z osmi žen na trase po roční pauze zopakovala své vítězství Hana Rippelová.

skinner_fotocontest.jpg thumb_video_24.jpg
tile_oldtimer_big.jpg mtbiker_titl.jpg
 
 
 
 
 
 

 

 

Partneři
partner_1
partner_2
partner_3
partner_4
partner_5
partner_6
partner_7
partner_8
partner_9
partner_10
partner_11
partner_12
partner_13
partner_14
partner_15
partner_16
partner_17
partner_18
partner_19
partner_20
partner_21
partner_22
partner_23
partner_24
Pořadatel: KOLEČKO z.s.
Kontakt : beskydtour@atlas.cz, 603 251 905